Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki

Dzień Dziecka z Gminną Biblioteką Publiczną w Słupnie

Utworzono dnia 02.06.2017
Czcionka:

„Nie do wiary! W Bibliotece kryją się czary"

1 czerwca  2017 roku na zaproszenie Gminnej Biblioteki Publicznej w Słupnie przyjechali aktorzy Teatru Edukacji i Profilaktyki „Maska” z Krakowa, którzy zaprezentowali spektakl promujący czytelnictwo pt. „Nie do wiary! W Bibliotece kryją się czary”.
Zosia, główna bohaterka opowieści, dzięki starej, zaczarowanej książce, zgłębia tajemnice biblioteki, poznaje magiczny świat bajek i ich bohaterów, z którymi przeżywa niezwykłe przygody. Poznaje  Gucia, który mieszka w  ulu i, jak się okazuje, jest z tego powodu bardzo nieszczęśliwy, marzy by  zostać piosenkarzem, ma już nawet pomysł na przebój.
W baśniowym świecie pojawia się też szewczyk krakowski znudzony ratowaniem miasta przed strasznym smokiem  oraz zatroskany o swoje zdrowie kangurek.
W przedstawieniu aktywnie uczestniczyły dzieci wcielając się w role, i pomagając Zosi i jej bohaterom.
Przedstawienie uświadomiło słuchaczom, że w książkach zaklęta jest magia, a dzięki czytaniu i odwiedzaniu biblioteki rozwijamy naszą wyobraźnię i  przeżywamy cudowne przygody.

Wielu z nas swoją przygodę z książką zaczynało w dzieciństwie, mamy swoje ulubione opowieści, które zostaną nam w pamięci na zawsze. To właśnie świat bajek sprawia, że bohaterowie, o których czytamy stają się nam bliscy.

Biblioteka to dom dla wielu ciekawych i fascynujących opowieści oraz nieoceniona  skarbnicy wiedzy. Korzystajmy zatem z tych dobrodziejstw, odkrywając i przeżywając niezapomniane przygody.

Przygoda z teatrem małej formy bardzo spodobała się milusińskim i mamy nadzieję, że ten bajkowy świat pozostanie z nimi na dłużej, szczególnie dzisiaj, w dniu święta wszystkich dzieci.
Uśmiechnięte i zadowolone dzieci gromkimi brawami podziękowały aktorom za pełne humoru  przedstawienie. Dzięki świetnej zabawie słowem i dynamicznej  grze aktorskiej wszyscy przez chwilę poczuliśmy się jak dzieci.

Dziękujemy za mile spędzone chwile i zapraszamy do naszej biblioteki, przekonamy Was, że to miejsce pełne tajemnic i magii!!!

Zegar

Kalendarium

Październik 2018
Pon Wt Śr Czw Pt Sb Nie
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31 1 2 3 4

Imieniny

Licznik odwiedzin:

W tym tygodniu: 1

W poprzednim tygodniu: 79

W tym miesiącu: 198

W poprzednim miesiącu: 311

Wszystkich: 8290